1. Sınıf Çam Kalas (5 Cm. Kalınlık)
Logo

1. Sınıf Çam Kalas (5 Cm. Kalınlık)

Sibirya Kalas ( 5 Cm. Fırınlı)

Aynı Gün Kargo   ( 13:00 kadar alınan ürünler için geçerlidir. )
Bu Ürünün Kargo Ücreti 12,00

68,80 Kdv Dahil
Havale ile 66,05 Kdv Dahil (%4 indirim)
| Tüm Ödeme Seçenekleri |
ÖZELLİK SEÇİNİZ
EBAT
EBAT
 
Ürün Kodu 304311140
Ürün Durumu SIFIR

                


                   

                                                                                         

 

KESİM ÜCRETİ  :  Aldığınız ürünleri istediğiniz ebatta kestirebilirsiniz. Kaç adet ürün kestirmek istiyorsanız sepete o kadar kesim ücreti ilave etmelisiniz.. 

 

EMPRENYE ÜCRETİ  :  Aldığınız ürünlere emprenye (Ahşap Koruyucu İlaçlama) yaptırmak isterseniz.  "SEPETE EMPRENYE İŞÇİLİĞİ EKLE" düğmesini tıklayarak sepetinize ekleyebilirsiniz.

 


 

1. SINIF ÇAM KALAS (5 cm. KALINLIK)

 

Ağaç Cinsi Sarı Çam
Bölge  Sibirya 
Sınıf 1. Sınıf (Az Budaklı)
Nem  < 14
Kalınlık 5 cm  (+- 3 mm)
Fırınlama  Var
Muhtelif Genişlikler  10 - 12 - 15 -18 20- 22 -25 -28 - 30 cm.
Boy  300 cm.

 

Sibirya Çamının Özelliği ; Fırınlı olması, İşlendikten sonra çalışmaması, Dönmemesi, çok rahat işleme özelliğinin olması, zımpara uyumunun mükemmel olması boya ve cila uygulamasında sorunsuz olması sibirya çamını en çok  kullanılan ağaç yapmaktadır. Mobilya, Doğrama ve hertürlü ahşap işlerinde ustalar tarafından en çok tercih edilen ağaç türüdür. 1. sınıf ağaçlarda çok az (kuş gözü) budak olmakta (%65 budaksız , %35 çok küçük budak) bazende ağacın bazı bölgelerinde belli belirsiz çatlaklar (Çok ince) olabilmektedir.  

 

 


 

 

 

ISLENME ÖZELLIKLERI: Kolay islenir, iyi tutkallanir , elastikiyeti iyi , boyanabilir,cilalanabilir,tornalanabilir,soyulabilir,iyi çivi tutar ve renk verilebilir.

 
KULLANIS YERLERI:Binalarda kapi,pencere, dograma, köprü insaati, uçak ve gemi güverte dösemeleri , agaç malzemenin kullanilabilecegi her yerde degerlendirilebilir. 
Iç-dis cephe kaplamalarinda (lambri, döseme), kaplamacilikta, kontrplak, oymacilikta, tornacilikta,tel diregi, maden diregi,su içi insaatlarda ve travers olarak kullanilabilir.
 
       Genel olarak ülkemizde inşaat sektörü için kolay işlem gören ve ucuz olan Çam ağacı tercih edilmektedir.Ancak gelişen yeni teknoloji ile tünel kalıpçılığının
yaygınlaşması bu alanda keresteciliği de alternatif durumuna getirmektedir.İnşaatlık olarak ithal çam ucuz olduğu için de yerli çam tercih edilmemektedir.
Kavak ağacıda bu sektörde önemli ölçüde pay sahibi olmasına rağmen tercih sebebi olmaktan artık çıkmaya başlamıştır. 

       Çam türleri Türkiye ormanlarının %38,5 sahasına yayılmıştır. Ülkemizde Karadeniz, Marmara , Akdeniz ve Ege bölgelerinde yetişmektedir.Dünya'da Rusya ,
Sibirya , Urallar ve Komi bölgelerinde yetişir. Ayrıca Kuzey ve Orta Avrupa, Güney İspanya, Kuzey İtalya İskandinav ülkerinde ve Amerika'da yaygındır. Diri odun 5-10 cm 
genişlikte, sarımsı ile kırmızımsı beyaz renkte, öz odun kırmızımsı sarı, kahverengimsi, kırmızı olup giderek koyulaşır. Çok hızlı ve iyi bir şekilde kurutulabilir. 

 

 

 


 

Teslimat Bilgileri

Satın aldığınız ürünü teslim almadan önce lütfen kontrol ediniz.. Herhangi bir hasar veya eksiklik var ise hasar tespit tutanağı tutturarak geri gönderiniz. Teslim aldığınız ürünü kontrol etmeden teslim aldıysanız ve ürünü açtığınızda hasarlı ya da eksik olduğunu fark ettiyseniz iade ve değişiminin yapılabilmesi için kargoya aynı gün içerisinde ulaşarak hasar tespit tutanağı tutturunuz. Bu işlem zorunlu ve alıcının sorumluluğundadır. Tutanağın fotokopisini ahsap.yapimarket@gmail.com adresine mail. atınız.Hasar tesbit tutanağı tutulup iade edilen ürünler yenisiyle değiştirilmektedir.  İade ve değişim süresi ürün satın alındıktan itibaren 14  gündür. . Kargo gönderimleri Sürat Kargo veya Horoz Lojistik  ile sağlanmaktadır. Kargolar Köy ve bazı beldelerde dağıtım yapmamaktadır. Bu bölgelerde ikametgâh ediyorsanız sipariş vermeden önce ilgili kargo firmalarıyla iletişim kurabilir veya en yakın kargo şubesinden kendiniz teslim alabilirsiniz.

 

         

 


 

             

               

 

3501

Çam Kals , Sibirya kalas, Fırınlı Çam Kalas, Kalas Fiyatı , Çam Fiyatı, Doğramalık Kalas fiyatı