Teslimat Yöntemi, Ahşap Markette teslimat nasıl yapılmakta

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Bayi Girişi / Başvuru

facebook ile bağlan

Teslimat Yöntemi, Ahşap Markette teslimat nasıl yapılmakta

Ahşap yapı market, Ahsap-yapimarket, ahsapyapimarket, ahsap market, Ahşap Market, Online Market, online yapı market, Wood shop , Online ahşap yapı market, yapı market üzerine herşey

 

 

Teslimat Yöntemi

 

ahsap-yapimarket.com müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda 3 alternatifli teslimat yöntemi oluşturmuştur.

1 - Kargo Teslimatı ; Küçük ebat veya miktarlar için öngörülen teslimattır.  Kargo ücretleri her ürün için belirlenmiş olup ürün detay bölümünde gösterilmektedir. Kargo teslimatları anlaşmalı olduğumuz "Sürat Kargo" Tarafından yapılmaktadır. Kargonun gitmediği bölgelerde (Köyler, Meskür yerler, arter dışı bölgeler) teslim alma sorumluluğu en yakın şubeden alıcıya aittir.

2- Nakliye ; Kargonun getiremiyeceği veya kargo ile sevkiyatın çok pahalı olduğu durumlarda, Nakliye ile sevkiyat yapmaktayız. Nakliye sevkiyatı İstanbul içini kapsamaktadır. Nakliye ile sevkiyatlar ortalama 3 iş günü içersinde gerçekleştirilmektedir. "Ücretsiz Teslimat" yazan ürünlerde müşteriden herhangibir nakliye ücreti alınmaz. Bunun dışında teslimat zamanları ve ücretleriyle ilgili bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

3- Ambar Teslimatı ; Şehir dışı siparişlerde kargo firmalarının  getiremeyeciği tonaj veya hacimde olan veya kargo ile sevkiyatın çok pahalı olacağı durumlarda, nakliye için bir kamyondan az miktarda olan siparişler ambar (Parsiyel) taşımacılık yöntemiyle sevk edilmektedir. Teslimat süresi gideceği mesafeye bağlı olmakla birlikte 3 ile 6 gün arasıdır. Sipariş vermeden önce müşteri temsilcilerimizden bulunduğunuz bölgeye ambar teslimatının yapılıp yapılmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.

 

 

Teslimat Politikası 

 

Sipariş verdiğiniz ürünü teslim alırken saymak ve kontrol etmek teslimat aşamasında alıcı sorumluluğundadır. Teslim aldığınız üründe bozulma, kırılma veya herhangi bir tahribat varsa teslimatı yapan kargo veya nakliye elemanına durumu belirtip bir tutanakla kayıt altına almanız gerekmektedir. Ürünü teslim aldıktan sonraki sorumluluk üretici firma garanti kapsamında yer almaktadır. Stokda bulunan ürünler, ödeme yaptığınız tarihten en geç 3 iş gününde kargoya verilir. Stokda bulunmayan ya da fabrikadan tedarik edilecek ürünlerde sitemizde her ürünün açıklamasında ayrı ayrı yazılı olan ürün termin süreleri geçerli olacaktır. Bu sürenin dışında teslimat yapılamayacaktır.


Nakliyenizi dilerseniz ilgili depolarımızdan kendi ayarlayacağınız nakliye aracı ile sizde teslim alabilirsiniz. Ya da sitedeki Teslimat Yöntemlerinden birini talep edebilirsiniz.. Teslimat şekli ve ücretleriyle ilgili koordinasyonu müşteri hizmetlerimiz sağlayacaktır.

ahsap-yapimarket.com hizmet verdiği sektör itibariyle çok çeşitli ürün gamında hizmet vermektedir. Bu nedenle satışını yaptığımız bazı ürünler ebat miktar veya tonaj olarak büyük olabilir. Bu tabire uyan ürünlerin teslimatı araçların gidebildiği yere kadar, araç üzerinden yapılır. Bu tür ürünlerin katlara taşınması ve araçlardan boşaltılması alıcıya aittir.ahsap-yapimarket.com un sorumluluğu araç üzerinde teslimatla bitmektedir. 

Bazı üreticilerin özel durumlar nedeniyle ve bayram veya tatil öncesi iş yoğunluğundan ötürü, distribütör ve satıcıların taleplerine geç yanıt verebilmektedir. Müşteri, üretici kaynaklı bu gecikmelerden ahsap-yapimarket.com’u sorumlu tutamaz ve bu koşulları peşinen kabul etmiş sayılır.

 

 

Teslimat Ücretleri

 

Kargo ile teslimatlarda ödeyeceğiniz kargo ücreti sipariş aşamasında ödeme yapmadan önceki sipariş bilgilendirmede belirtilmektedir. Bu ücretler yaklaşık kargo ücretini göstermekle birlikte ürünün desi hesaplamasından doğan farklar yüzünden ve bulunduğunuz bölgede kargo firmasının şubesi yoksa, mobil bölge farkı yüzünden gerçek ücretler azda olsa farklılık arz edebilir. Buradaki kargo ücretleri yaklaşık olarak düşünülmelidir. Sehven yanlış yazılmış veya yanlış hesaplanmış kargo ücretlerinden ahsap-yapimarket.com sorumlu tutulamaz.

       Kargo firmaları  hesaplama yaparken hem desi hemde parça başı ücretlendirme yapmaktadırlar.

Örnek ;

        1 adet 300*10*5 kereste sipariş verdiniz. Bunun kargo ücreti 7,00 Tl.dir

        sistem bir adetin ücretini baz aldığından  10 adet sipariş verdiğinizde 10*7 = 70 TL. kargo ücreti  

            ödeyeceğiniz bilgisi sipariş ekranından verilir.

            fakat bu 10 adet ürün 5 er bağlanıp 2 paket halinde kargoya verildiğinde ödeyeceğiniz kargo ücreti

        44 TL.     dir. Burda ödenen 7 TL.lik ücretin 3 tl.si parça başı ücrettir. 4 TL.si desi ücretidir. Sipariş

        verirken    bunu göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

       ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ürün veya ürünler nakliye ile sevk edilecekse alıcının müşteri temsilcisiyle iletişime geçip nakliye ücretini öğrenmesi gerekir. Nakliye ücretleri "Ücretsiz Teslimat" yazan ürünler hariç, alıcıya aittir.  

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mobil dağıtım ücreti ne kadar?

Sürat kargonun şubesinin bulunmadığı ve araç ile dağıtım hizmeti verilen yerlere giden kargolar için; dosya 1,80 TL+KDV, 1-20 desi/kg arası 3 TL+KDV, 20 desi/kg üzeri kargolar için her bir desi/kg için 0,10+KDV fiyat eklenecektir.

 

 

whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?